רפורמת התעריפים בדן

החל מיום שישי ה- 1/1/2016 ייושם בדן מבנה תעריפים חדש במסגרת רפורמת התעריפים, שעיקרה ביטול תעריפי הנסיעה שהיו נהוגים עד היום לטובת חלוקה של 3 רמות מחיר עיקריות עם אפשרות מעבר בין כל אזור באמצעות "כרטיס חכם"(כרטיס "הרב-קו").
אם עד היום נסיעה באוטובוס, ברכבת ישראל וברכבת הקלה הייתה מצריכה תשלום נפרד עבור כל נסיעה, בהתאם ליעד הנסיעה, החל מ- 1 בינואר טוענים את הרב-קו במנוי נסיעה, הכולל את כל אמצעי התחבורה ונהנים מנסיעה חופשית בכולם, בתחומי המטרופולין שבחרתם.
מבנה התעריפים החדש יופעל בארבעת המטרופולינים הגדולים(תל אביב, חיפה, ירושלים ובאר שבע) שגבולותיהם הורחבו משמעותית בהשוואה למפה הנוכחית על מנת לשרת יותר נוסעים.
בכל אחד מהמטרופולונים נקבעו 3 "טבעות" בהתאם למרחק הגיאוגרפי, וכל נוסע יוכל לבחור את המנוי המתאים לו, בהתאם להרגלי הנסיעה שלו.
המינויים תקפים מתחילת הפעילות של התחבורה הציבורית ועד סיומה. מחיר המנוי נקבע ע"פ מספר האזורים הכלולים בנסיעה. כל מנוי מאפשר מעבר בלתי מוגבל בין כל אמצעי התחבורה הציבורית באותם אזורים(אוטובוס, מטרונית, רכבת ישראל ורכבת קלה).

אילו סוגי מנויים קיימים?
קיימים 3 סוגי מנויים: יומי, שבועי (7) וחודשי (30).
מחיר המנוי משתנה בהתאם למספר ימי השימוש ולמספר אזורי הנסיעה אותם הוא "מכסה".
חופשי חודשי: מנוי לנסיעה חופשית התקף לחודש קלנדרי (מה- 1 בחודש ועד סוף החודש) וניתן לרכישה החל מה-25 בחודש.
חופשי שבועי: מנוי לנסיעה חופשית התקף לשבוע ימים מיום הרכישה.
חופשי יומי: מנוי לנסיעה חופשית התקף ליום הרכישה בלבד, מתחילת השירות ועד לסיום השרות באזור הכלול במנוי. 

בשלב הראשון של הרפורמה יעודכנו תעריפי המנויים היומיים, השבועיים והחודשיים בארבעת המטרופולינים, ובחודשים הקרובים יעודכנו גם תעריפי נסיעות בודדות.


עלון הסברה על שיטת התעריפים למעבר לעלון הסברה על מפת גוש דן ושיטת התעריפים החדשה לחצו כאן

מפת מטרופולין גוש דן

                     מפת מטרופולין גוש דן

מעבר למחשבון תעריפי הנסיעה של משרד התחבורה